Олійник Лідія Володимирівна

ОЛІЙНИК ЛІДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА

Кандидат філологічних наук

Доцент кафедри теорії, практики та перекладу німецької мови

Олійник Лідія Володимирівна

Закінчила факультет німецької мови КДЛУ, кваліфікація філолога, викладача німецької, англійської мов та зарубіжної літератури.

У 2010 - 2014 рр. навчалася в аспірантурі НТУУ «КПІ», у 2016 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Синонімія в німецькомовному молодіжному слензі" із спеціальності 10.02.04 – германські мови.

Працює на кафедрі теорії, практики та перекладу німецької мови НТУУ «КПІ» з 1999 року.

Відповідальнийсекретар відбіркової комісії факультету лінгвістики 2017-2020.

Контакти:(044)406-83-11, lidiaol1976@ukr.net

Сторінка викладача на intellect.kpi.ua https://ktppnm.kpi.ua/node/519

Профіль Google Scholar https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=W6b_hMMAAAAJ

Порівняльна типологія. Порівняльна лексикологія.

Практикум з мовної комунікації (друга мова).

Практичний курс галузевого перекладу з другої німецької мови.

Друга німецька мова (практичний курс).

Наукові інтереси: семантика, соціолінгвістика

Публікації (основні):

1. Олійник Л. В.Термінологічний статус поняття молодіжного сленгу / Л. В. Олійник // Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики : науковий журнал / редкол. В.І. Кушнерик та ін. – Чернівці : Видавничий дім «РОДОВІД». – Вип. 2(15). – 2017. – С. 86 -89. (Фахове видання).

2. Олійник Л. В.Семантична адаптація англомовних запозичень у сучасній німецькій мові та молодіжному слензі (порівняльний аспект) / Л. В. Олійник // Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики : науковий журнал / редкол. В.І. Кушнерик та ін. – Чернівці : Видавничий дім «РОДОВІД». – Вип. 11-12, Ч. 2. – 2016. – С. 107-110. (Фахове видання).

3. Олійник Л. В.Синонімія в німецькому молодіжному слензі / Л. В. Олійник // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Філологічна». – Острог : Вид-во Національного ун-ту «Острозька академія». – Вип. 60. – 2016. – С. 204-206. (Фахове видання).

4. Олійник Л. В.Тематичний розподіл іменників та дієслів німецькомовного молодіжного сленгу / Л. В. Олійник // Наукові записки. Серія: Філологічні науки. – Кропивницький : Видавець Лисенко В.Ф. – Вип. 154. – 2017. – С. 481-484. (Фахове видання).

5. Олійник Л. В.Специфіка номінації в німецькому молодіжному слензі / Л. В. Олійник // Наукові записки. Серія «Філологічні науки» (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2015. – Кн. 1. –      С. 158-161. (Фахове видання)

Автор курсів «Практикум з мовної комунікації (друга мова)», «Практичний курс галузевого перекладу з другої німецької мови».

Стажування за програмою «Європейська освіта в контексті сталого розвитку: передовий досвід та глобальні тенденції» у європейських університетах Словаччини та Польщі 24 – 29 березня 2019 року Банська Бистриця – Краків – Кошице.

Відвідування культурних та освітніх заходів Гете – інституту в Україні, проведення виховних бесід.