Skip to main content

Студентський гурток соціогуманітарного спрямування

27 травня 2020 наказом першого проректора КПІ ім. Ігоря Сікорського було створено студентський гурток соціогуманітарного спрямування „Grammatik der deutschen Gegenwartssprache“. Імпульсом до оновлення попереднього формату гуртка «Актуальні проблеми синтаксису сучасної німецької мови...» стали запити здобувачів щодо розширення меж науково-пізнавальної діяльності, а також оптимізація та актуалізація гурткової діяльності з боку ЗВО.

Для чого було створено Гурток?

  1. показати студенту, що наука може бути цікавоюі може приносити користь суспільству
  2. мотивувати студентство до активної та продуктивної наукової діяльності
  3. нівелювати негативну асоціацію поняття «наукова діяльність» з монотонною та нецікавою роботою

Що ми робимо в межах Гуртка?

 

Окрім традиційних форм співпраці в межах гуртка, а саме проведення регулярних засідань у форматі семінарів, практичних занять, круглих столів тощо, підготовки до участі у конференціях, конкурсах та олімпіадах, студентам пропонується участь у міжнародних проектах, організованих Німецькою службою академічних обмінів.

 

Так, у 2018 році члени гуртка отримали можливість виступити зі своїми науковими здобутками, представляючи інтереси гуртка, на двох освітніх заходах: «Deutschland-Akademie» (укр. «Німецька Академія»), який проводився на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у м. Луцьк 17-20 травня 2018 р., та «DAAD-Landeskundeseminar „Migration und Minderheiten“», який проводився на базі Сумського національного університету в м. Суми 14-16 грудня 2018 р. Член Гуртка Мисливий Климентій 15.03.2019 р. взяв участь у VII Олімпіаді з перекладу серед студентів та курсантів ЗВО України, здобувши перемогу відразу у двох номінаціях «За майстерно виконаний письмовий переклад» та «За вдале виконання усного перекладу з аркуша».

Також ми регулярно публікуємо наші наукові здобутки у збірниках тез конференцій та наукових фахових виданнях України.

Хто може стати членом Гуртка?

Членом гуртка може стати кожен, хто цікавиться наукою і хоче долучитися до команди однодумців.

Незмінним керівником гуртка є його засновниця канд. філол. наук, доцент кафедри теорії, практики та перекладу німецької мови Туришева Оксана Олегівна.