Міжнародна діяльність

Кафедра теорії, практики та перекладу німецької мови КПІ ім. Ігоря Сікорського протягом багатьох років успішно співпрацює з багатьма іноземними організаціями.

Це, в першу чергу, Німецька академічна служба обмінів DAAD. Заснована ще 1925 року, ця організація має за мету сприяти розвитку партнерських відносин між вищими школами у всьому світі. DAAD надає можливість студентам, молодим науковцям та викладачам навчатися, проходити практику та проводити наукові дослідження за кордоном. Інформаційний центр, який надає необхідну інформацію, розпочав роботу 16 квітня 1998 року. Для підняття престижу німецької мови серед студентів, їхньої мотивації, а відтак і їхнього рівня володіння іноземною мовою на кафедрі ТПП німецької мови щорічно працюють лектори DAAD. Окрім надання консультацій з питань стипендій, інформації про вищу освіту та можливості продовження навчання в Німеччині, лектори Німецької служби академічного обміну викладають дисципліни для студентів 4 та 5 курсів факультету лінгвістики.

Вагомий внесок у підготовку високоосвічених майбутніх спеціалістів на факультеті лінгвістики здійснили лектори Клаудіа та Уве Дате, Хеннінг Зееманн, Анді Хойсінгер, Ларс Лекнер, Аня Зіберт, Аня Ланге, Міхаель Кляйнеберг. Зараз на кафедрі працює лектор DAAD Міхаель Клайнеберг. Завдяки лекторам DAAD студенти-лінгвісти та студенти технічних спеціальностей можуть отримати докладну інформацію про стипендіальні програми, що пропонують закордонні вузи.

Кафедра ТППНМ також співпрацює з представництвом Гете-Інституту в місті Києві. Студенти мають можливість брати участь у конференціях, семінарах та багатьох інших заходах, організованих Гете-Інститутом. До роботи також активно залучаються викладачі, які мають можливість підвищити свою кваліфікацію на навчальних та практичних семінарах.

Викладачі кафедри ТПП німецької мови беруть активну участь у проектах Гете-Інституту та ДААДу.

Проекти з Гете-Інститутом:

1. Створення Рамкової програми німецької мови для професійного спілкування для вищих навчальних закладів України.
  2. Вивчення методики роботи із підручником, укладеним в рамках ЄС для немовних вузів.
  3. Апробація вищезгаданого підручника на факультетах ММІ, ВПІ та ФЕЛ.
  4. Створення вітчизняного підручника для немовних вузів разом з викладачами Донецького університету та Харківського авіаційного університету.
  5. Підвищення кваліфікації викладачів-розробників Рамкової програми німецької мови для професійного спілкування за стипендіями Гете-Інституту в Німеччині.

Проєкти з Німецькою Академічною Службою Обміну (DAAD):

1. Викладання дисциплін викладачами ДААДу на кафедрі ТПП німецької мови протягом двадцяти років (Клаудія Дате, Уве Дате, Анді Хойзінгер, Ларс Льокнер, Аня Зіберт, Міхаель Кляйнеберг).
  2. Співпраця викладачів кафедри з викладачами ДААДу по створенню посібників та методичних матеріалів
  3. Підвищення кваліфікації викладачів кафедри на семінарах, організованих ДААДом на базі університетів України (НАУ, НУТІД, КНЕУ).
  4. Спільний Україно-Німецький факультет Otto von Guerike Universität Magdeburg– КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Кафедра також бере участь у  таких міжнародних проектах як "Подвійний диплом з мікроелектроніки. КПІ ім. Ігоря Сікорського та Technische Universität Dresden" та "Міжнародний проект Німеччина-Україна „Verein Deutsche Sprache"