Чайковська Олена Юріївна

ЧАЙКОВСЬКА ОЛЕНА ЮРІЇВНА

Кандидат філологічних наук

Старший викладач кафедри теорії, практики та перекладу німецької мови

Членкиня методичної комісії факультету лінгвістики

У 2010 закінчила факультет лінгвістики НТУУ «КПІ», кваліфікація викладача, перекладача німецької та англійської мов.

У 2018 році закінчила аспірантуру, у 2020 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Лінгвостилістичні характеристики теленовин у комунікативно-прагматичному аспекті (на матеріалі німецької мови)» із спеціальності 10.02.04 - германські мови.

Працює на кафедрі теорії, практики та перекладу німецької мови Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» з 2010 року.

Відповідальна за методичну роботу на кафедрі ТППНМ .

Контакти: (044)406-83-11, chaikovska24@gmail.com

Сторінка викладача на intellect.kpi.ua http://intellect.ktppnm.kpi.ua/profile/hoy

Профіль Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=nB4CNLoAAAAJ&hl=uk

Практичний курс перекладу з другої німецької мови

Аудіовізуальний переклад

Друга німецька мова (практичний курс)

Наукові інтереси:  медіапереклад, стилістичні особливості текстів новинних повідомлень, прагматика новинних повідомлень, аудіовізуальний переклад

1. Чайковська О. Ю. Усне мовлення в телевізійних випусках новин. Наукові записки Національного університету “Острозька академія”. Серія “Філологічна”: збірник наукових праць / – Острог: Видавництво Національного університету “Острозька академія”, 2016 – Вип.62, – С.340–342. (Входить до НМБ Index Copernicusicus).

2. Чайковська О. Ю. Зв'язок тексту та зображальних елементів у теленовинах (на матеріалі вечірніх новин німецьких телеканалів ZDF та RTL). Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики: науковий журнал/ редкол. В. І. Кушнерик та інші. – Чернівці: Видавничий дім «РОДОВІД», 2017. – Вип.2(15). – С. 237–240.

3. Чайковська О. Ю. Утілення прагматичної функції у відеоновинах шляхом використання зображень заднього плану студії. Закарпатські філологічні студії. Випуск 5. Том 1. – Ужгород 2018. – С. 115–119.

4. O. Chaikovska. Der Kommunikationsprozess in den Fernsehnachrichten. Science and Education a New Dimension. Philology, V(38), Issue: 138, Budapest 2017. – С.18-21. (Входить до НМБ Index Copernicus).

5. Чайковська О. Ю. Взаємодія вербальних, невербальних та паравербальних засобів текстів телевізійних новин / О. Ю. Чайковська // Молодий вчений. — 2020. — №5. С. 479-481.

Розробник навчально-методичних матеріалів (навчальні та робочі програми, силабуси) до дисциплін «Перекладацька практика» та «Прикладні лінгвістичні дослідження. Вступ до наукових досліджень».

1. «So klingt’s Deutsch. Methoden für eine lebendige Phonetik», м. Київ, 24-25 червня    2019 р.
  2. «Methodik und Didaktik im Unterricht mit Jugendlichen» м. Мюнхен, Німеччина 15.07.2019 – 28.07.2019.
  3. Захист кандидатської дисертації на тему «Лінгвостилістичні характеристики теленовин у комунікативно-прагматичному аспекті (на матеріалі німецької мови)»  за спеціальністю «Германські мови», отримання наукового ступеня кандидата філологічних наук (диплом ДК № 056904 від 14.05.2020 р.)
  4. Der Translationsunterricht als Demokratieunterricht. Online-Phase der UDGV-GermanistInnenfortbildung 7.–28.04.2020.

1. Систематичне проведення зустрічей студентів для виховних бесід на суспільні теми.
  2. Дійсний член громадської організації «Всеукраїнська асоціація українських германістів».