З метою посилення наукової складової кафедри ТППНМ, сприяння співробітництва з іншими ЗВО в Україні та закордоном, а також мотивації студентів як молодих науковців, на базі кафедри була стоврена
наукова група ФЛ-О2 "Когнітивно-дискурсивний, соціолінгвістичний, лексико-семантичний, граматичний та комунікативно-прагматичний виміри мовознавчих досліджень"
Наукова група функціонує з 2015 року та перезатверджена у червні 2020 року. Керівником є професор, доктор філологічних наук Іваненко Світлана Мар’янівна. Незмінними членкинями групи є к. філол.н. Чайковська О.Ю. і к.філол.н. Гаман І.А.
Усі викладачі кафедри беруть активну участь у науковій роботі над темами, дотичними до основного напрямку досліджень групи, а саме «Комунікативно-прагматичні дослідження мови і мовлення». Опубліковані праці охоплюють такі галузі, як лінгвістика тексту, стилістика тексту, теорія мовленнєвих актів, медіалінгвістика, семіотика, фразеологія. За час функціонування наукової групи було отримано важливий доробок у вигляді захищених кандидатських дисертацій: Чайковської О. Ю «Лінгвостилістичні характеристики теленовин у комунікативно-прагматичному аспекті» та Гаман І.А. «Лінгвостилістичні характеристики текстів німецькомовних путівників по зоопарку»
Основними завданнями наукової фахової діяльності персоналу кафедри теорії, практики та перекладу німецької мови сьогодні є:
- Дослідження теоретичних концепцій перекладознавства
- Дослідження та апробація нових методик викладання іноземних мов
- Виступи на наукових конференціях
- Публікація наукових статей у фахових виданнях
- Надання науково-консультативної допомоги студентам всіх курсів при написанні наукових робіт для участі у наукових студентських конференціях і олімпіадах з фахових дисциплін
- Здійснення прикладних наукових досліджень
З науковими інтересами та публікаціями НПП кафедри ТППНМ ви зможете ознайомитися на їхніх персональних сторінках