Skip to main content

06.11.24 на факультеті лінгвістики відбувся інформаційно-освітній вебінар на тему «Інструменти GenAI для професійної та індивідуальної діяльності», присвячений актуальним тенденціям розвитку і використання інструментів генеративного штучного інтелекту. Захід організований за підтримки Єнського університету імені Фрідріха Шиллера.

Спікеркою виступила Ольга Каніщева, запрошена дослідниця Єнського університету Фрідріха Шиллера та викладачка SET University, яка поділилася цінним досвідом і знаннями про інноваційні можливості GenAI для навчання та викладання.

Пані Каніщева розповіла про різноманітні інструменти GenAI: від знайомих ChatGPT, Gemini (Google), Copilot (Microsoft), MidJourney до менш відомих NotebookLM, ElevenLabs, Quillbot, Dalle 2/ Dalle 3, Perplexity, Jasper, Reclaim. Розглядали такі питання, як-от:

як правильно сформулювати запит (анатомія запиту), які інструменти ефективніше використовувати для генерування текстів, а які – для відео і зображень, особливості інтерфейсів користувача, інструменти для оптимізації планування часу, критичне ставлення і етичні аспекти у використанні GenAI.

З огляду на тенденції розвитку спеціальності та потреби ринку праці є зрозумілим, що GenAI допомагає викладачам та студентам більш ефективно «менеджити» свій час і зосереджуватися на творчих аспектах діяльності, залишаючи рутинні завдання технологіям.

Висловлюємо щиру вдячність пані Ользі Каніщевій за інформативний та корисний вебінар і сподіваємося на нові зустрічі!

ка