Беззубова Олена Олександрівна

БЕЗЗУБОВА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА

Кандидат філологічних наук, доцент

Доцент кафедри теорії, практики та перекладу німецької мови

Закінчила факультет лінгвістики НТУУ «КПІ» і отримала кваліфікацію викладача, перекладача німецької та англійської мов. З 2006 року працює на кафедрі теорії, практики та перекладу німецької мови Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». У 2015 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Німецькомовні смс-повідомлення: лінгвотекстові параметри» за спеціальністю 10.02.04 – германські мови.

Відповідальна за проведення вступного іспиту в магістратуру з німецької мови для студентів технічних спеціальностей Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Контакти: (044)406-83-11, abezzubova@gmail.com, @bezzubova_daf (Telegram)

Сторінка викладача на intellect.kpi.ua http://intellect.ktppnm.kpi.ua/profile/boo84

Профіль Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=Sx8LtB8AAAAJ&hl=ru

Дисципліни, які викладає:

Порівняльна стилістика

Іноземна мова для наукової діяльності (німецька)

Наукові інтереси: електронна комунікація, теорія тексту, стилістика німецької мови

1. Беззубова О. О. Електронний лист – один із видів Інтернет-комунікації // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Філологічні науки. Мовознавство. – Луцьк: ВНУ ім. Лесі Українки, 2010. – № 7. – С. 71–75.

2. Беззубова Е. А. Особенности смс-языка // Филологические науки. Вопросы теории и практики: в 2-х частях. – Тамбов: Грамота, 2014. – № 3 (33). – Ч. 1. – С. 40–42.

3. Bezzubova O. O. Einblick in die Untersuchung der deutschsprachigen Twitter-Kommunikation // Наукові записки. Серія «Філологічні науки». – Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. – Ніжин: НДУ ім. Миколи Гоголя, 2016. – Кн. 1. – C. 206–213.

4. Bezzubova O.O., Ivashkevych L.S. Phonetic stylistic peculiarities of political German Twitter communication // Educational Researcher. – Issue 9(2), 2017. – pp. 935–947.

5. Erfahrungsbericht aus einem praktischen Übersetzungsworkshop zum Thema „Kulinarische Texte“ // Intra- und interlinguale Zugänge zum kulinarischen Diskurs II. Beiträge zur Fremdsprachenvermittlung. Sonderheft 25. Verlag Impirische Pädagogik, Landau 2017. – S. 175–189.

6. Беззубова Олена, Литовченко Ірина, Дабагян Іветта. Засоби зв’язності тексту в німецькомовній електронній комунікації / Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2019. – Вип. 26. Том 1. – С. 53–60.

1. Котвицька В.А., Беззубова О.О., Лазебна О.А. Einführung in das berufsbezogene Deutsche: ein Lehrwerk für Studenten der technischen Fakultäten (mit Deutschkenntnissen ab B1-Niveau) = Вступ до німецької мови професійного спрямування: навч. посібник для студентів технічних факультетів (рівень B1+). Київ: НТУУ «КПІ» Вид-во «Політехніка», 2016. – 188 с.

2. Беззубова О.О., Івашкевич Л.С., Ланге А. Практика науково-технічного перекладу з німецької мови: навч. посіб. – К.: «МП Леся», 2016. – 180 с.

1. 3-ій Конгрес Спілки з прикладної лінгвістики, Університет Кобленц-Ландау, м. Кобленц (27.09.–30.09.2016);
    2. Entwicklungen im Bereich der Übersetzung und Lokalisierung, м. Кьотен, Університет Ангальт (11.03.–15.03.2019).
    3. Entwicklungen im Bereich der Übersetzung und Lokalisierung, м. Кьотен, Університет Ангальт (02.03–06.03.2020).

1. Дійсний член Української спілки германістів вищої школи.

2. Відповідальна за проходження педагогічної практики студентами кафедри теорії, практики та перекладу німецької мови.