Вітаємо переможців конкурсу перекладу 2010-2011 навчального року!

Цього разу в конкурсі могли взяти участь переклади як німецької короткої прози, так і поезії – на вибір самих учасників. Деякі учасники перекладали і вірші, і прозу. Журі конкурсу висловлює вдячність всім студентам, які спрямували свої творчі сили на такий нелегкий, але цікавий вид діяльності як художній переклад. Адже він вимагає не лише високого рівня володіння обома мовами – мовою оригіналу та перекладу, не лише тонкого розуміння змісту та відчуття художнього стилю автора, але й всебічного розвитку особистості. Тому кожен переклад – це дзеркало духовного світу наших студентів, і ми пишаємось тим, що наші студенти – не лише майстерні перекладачі, але й цікаві особистості.

Цього року переможцями конкурсу стали:

Юлія Криворук, студентка групи ЛН-81, 3 курс – 1 місце.

Юлія представила на конкурс переклад цілого ряду оригінальних новел, серед яких хотілось би відзначити "Mutprobe" ("Випробування на мужність") Ханнелоре Загорскі та "Reise in den Süden" ("Подорож на південь") Елізабет Цігер, а також майстерні переклади віршів Гейне, Рільке, Брехта.

Дарина Сидоренко, студентка групи ЛН-71 4 курсу – 2 місце.

Дарина обрала для перекладу складний твір – вірш Гете "Frühzeitiger Frühling" ("Неочікувана весна") зі своєрідною ритмікою та надзвичайно образною мовою, і їй вдалось чудово передати настрій поезії в українському перекладі.

Анна Завгородня, студентка групи ЛН-81, 3 курс – 3 місце.

Анна перекладала складні, внутрішньо напружені, соціально гострі вірші Бертольда Брехта, а також порадувала журі власною поезією німецькою мовою!

На жаль, призових місць лише три, проте хотілось би подякувати всім учасникам конкурсу – талановитим і працьовитим перекладачам, і побажати їм подальших творчих та професійних успіхів!

З перекладами переможців та найкращими роботами інших учасників конкурсу Ви зможете ознайомитись навесні у новому випуску Літературного альманаху Факультету лінгвістики.

Журі дякує за підтримку в проведенні конкурсу Глінці Наталії Вікторівні та Ібрагімовій Світлані Володимирівні.